Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Dyskusje na tematy militarne.
Awatar użytkownika
Gregoric
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 17:01
ID w grze:: 2417512
Nick z gry: Gregoric
Partia w grze:
Kontakt:

Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Gregoric » 3 maja 2015, o 14:56

Siema


Wpadłem na teoretycznie proste rozwiązanie problemu braku chętnych do wywoływania powstań. Ta część społeczności erepa, którą może to obchodzić, wchodzi na PCE, więc uznałem, że lepiej opublikować to tutaj, niż w erepie jako art. Mam nadzieję, że nadchodzący rząd przynajmniej to przeanalizuje i obgada, a nóż może to zadziałać.

  1. Bierzemy murzyna/stażsytę w MON, który opracowuje listę chętnych do wywoływania RW. Chętnych zbieramy albo poprzez jakiś form (w którym chętni sami wyrażają chęć regularnego wywoływania RW), albo zatrudniając owego stażystę do PMkowania ludzi z odpowiednio spreparowaną wiadomością z pytaniem, czy chciałbyby regularnie pomagać z RW.
  2. Jeżeli trzeba wywołać RW, to za wczasu (jak wcześnie - to już Wy jako MONy wiecie z doświadczenia) wysyłamy PMki (lub ewentualnie SMS) z wiadomością o tym, że za chwilę będzie trzeba wywołać RW. Ilość osób, do których ma iść PMka będzie musiała wynosić 15 bądź i więcej, to już czas pokaże.
  3. Po wywołaniu RW, MON tradycyjnie zbiera form z screenami, ale w osobnym zeszycie z listą z pkt. 1. wpisuje danym osobom wywołującym powstanie, że w takim dniu (+ ew. o takiej godzinie) wywoływały RW. Te osoby będą więc przez najbliższy tydzień wykluczone z pkt. 2. Dopiero po jego minięciu, co będzie widoczne w arkuszu, osoby te będą znowu dostępne jako "wywoływacze" RW.
  4. Listę chętnych na bieżąco uzupełniamy tak jak w pkt. 1., wraz z możliwością wypisania (się) danej osoby.

A) Po co to?
Ja osobiście staram się zawsze pomagać z RW. Problem jest tylko taki, że nigdy nie wiem, kiedy minął tydzień, przez co zazwyczaj czekam za długo (=w miesiącu supportuję przykładowo tylko 3 zamiast 4 RW). Śmiem podejrzewać, że tak samo mają dziesiątki innych osób. Dzięki takim PMkowaniu osoby te zawsze wiedziałyby, że RW mogą wywołać, a dzięki temu skuteczność/szybkość zebrania ekipy byłaby oczywiście większa.


B) Jak zmotywować ludzi do wpisania się na taką listę?
Po pierwsze: osobom supportującym, które na liście nie są, wypłacać 1050 PLN (co według cen biletów i tak jest kwotą za wysoka, ale w to już nie wnikam, nie znam się; nie wypowiem się). Osoby z listy za support dostaną 1100 PLN (czy w razie nagłej potrzeba i więcej, jak kto woli).

Drugi sposób jest taki, że osoby z listy z największą ilością supportów w wybranym okresie (np. poprzedni miesiąc) będą poprzez PM informowane o potencjalnych RH w pierwszej kolejności. Wiem, to jest mniej wykonalne, bo rząd raczej supporty do RH rozdziela pomiędzy siebie (ew. swoich ludzi), ale jest to sposób, który na pewno jest motywujący, szczególnie jakichś młodziaków bez piniendzy.


C) Jak bardzo skomplikowane/murzynożerne może to być?
Jeżeli wszystko ma być robione na surowo (tj. ręczne wypełnianie arkuszy, ręczne słanie PM), to rzeczywiście, opłacalność jest dosyć niska. Jeżeli jednak arkusz będzie wspierany przez odpowiednie skrypty bądź formuły, to jego obsługa będzie ograniczona do wypisywania dat poszczególnych supportów RW (arkusz będzie na tej podstawie mógł sam stwierdzić, czy dana osoba RW już wywołać może, czy nie) oraz wybierania osób do wysłania PM.

Jeżeli o PMki chodzi, to ekspertem nie jestem, ale jak się domyślam, to da się to w pewnym stopniu uprościć.


Podsumowując: w mojej opinni takie wyjście jest dobre, ale niestety to tylko teoria, trudno mi określić jak mogłoby to działać w praktyce. Moim głównym argumentem za jest przeświadczenie, że jest wielu ludzi z podejściem takim jakie mam ja, tj. supportują nieregularnie i stosunkowo rzadko, bo nigdy nie wiedzą, kiedy mija te siedem dni. A jeżeli udałoby się opracować sprawny i idiotoodporny mechanizm, który wymagałby minimalnego udziału MONów (nie każdy rząd ogarnia), to wydaje mi się to dobrą inwestycją na przyszłość.


To siema
Obrazek

Granat
Posty: 271
Rejestracja: 6 paź 2013, o 18:33
ID w grze:: 2344229
Nick z gry: Granat MW

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Granat » 3 maja 2015, o 15:55

jeśli będzie więcej chętnych to takie grupy osób można podzielić wg regionów, by do minimum zmniejszyć koszty przelotu(tutaj jednak chodzi mi o osoby które nie wylatują poza granice kraju)
potrzebne jest 70 chętnych osób by codziennie przez tydzień mieć zapewnione bicie w TP. jednak już 100 takich osób zapewniłoby nam spokój z powstaniami na cały miesiąc.

jak najbardziej za takiemu rozwiązaniu :]

Awatar użytkownika
Fisiek
Posty: 60
Rejestracja: 26 gru 2014, o 15:38
ID w grze:: 2158481
Nick z gry: Fisiek
Partia w grze: ND

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Fisiek » 3 maja 2015, o 16:09

Ostatnio w Ministerstwie mamy dość podobny patent do tego opisanego przez Ciebie. Patrzę po prostu na listę screenów sprzed tygodnia i jeśli ta osoba jest online to piszę do niej, że odpalamy RW. Robię tak od paru dni ze względu na małe zainteresowanie supportowaniem powstań. Czy jest jakiś efekt? Może minimalny...

Na pewno pomógłby lepiej dopracowany arkusz, który by od razu "wyrzucał" osoby które mogą już odpalać RW, ale ja nie podejmę się takiego wyzwania :P.

Dobrym pomysłem byłoby natomiast zrobienie listy osób które chcą dostawać powiadomienia sms o możliwości wsparcia powstania. Tylko jest tutaj jeden haczyk. Żeby było to efektywne, musiałoby się zgłosić koło 70 osób, tak żeby codziennie było 10 wolnych. Myślę, że przy obecnej tendencji odchodzenia od gry bądź też przechodzenia na dwuklik nie byłoby to wykonalne.

Awatar użytkownika
WujekKaczor
Posty: 41
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:47
ID w grze:: 8630805
Nick z gry: WujekKaczorek
Partia w grze: Narodowa Demokracja

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: WujekKaczor » 3 maja 2015, o 16:56

ja jestem za! jak mogę to supportuje Saxony czy ES. pomysł jak najbadziej na plus

Awatar użytkownika
jedimindtrick
Posty: 255
Rejestracja: 26 gru 2014, o 15:08
ID w grze:: 3225978
Nick z gry: jedimindtrick
Lokalizacja: Jedi Academy Warsaw District

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: jedimindtrick » 3 maja 2015, o 21:18

pomysł trafiony, zgłoś się na vMON'a w następnej kadencji i pchnijcie to dalej o/

Awatar użytkownika
kooteepeee
Posty: 236
Rejestracja: 9 lut 2015, o 23:27
ID w grze:: 8580531
Nick z gry: kooteepeee
Partia w grze: PPP \o/

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: kooteepeee » 3 maja 2015, o 21:41

pomysl super, ale od siebie tylko powiem, ze splacajac dlugi zazwyczaj nie mam wolnego tysiaca na RW ;)

Awatar użytkownika
Vogel Serapel
Posty: 56
Rejestracja: 1 mar 2014, o 10:43
ID w grze:: 4030578
Nick z gry: Vogel Serapel
Partia w grze: PI
Lokalizacja: zQnów
Kontakt:

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Vogel Serapel » 10 maja 2015, o 12:40

HAIL TGS o7

Nie damy Gregora do MONU bo nam go zmarnują, on ma murzynić dla TGS !!! Ostatecznie mógłbym się poświecić i te powiadomienie SMS uruchomić :(

dobry ludz
Posty: 121
Rejestracja: 26 wrz 2014, o 19:32
ID w grze:: 5413744
Nick z gry: dobry ludz
Partia w grze: PDL

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: dobry ludz » 11 maja 2015, o 15:21

i co dalej z inicjatywa ? bo fajna

Awatar użytkownika
Gregoric
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 17:01
ID w grze:: 2417512
Nick z gry: Gregoric
Partia w grze:
Kontakt:

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Gregoric » 13 maja 2015, o 10:26

dobry ludz pisze:i co dalej z inicjatywa ? bo fajna


Szczerze powiedziawszy, to rozpisałem to na forum, bo pomysł siedział już w mym łbie dobrych parę tygodni, a czasu na jego realizację nie było. Miałem nadzieję, że ktoś to przejmie lub przynajmniej zgłosi się do mnie w celu współpracy (i.e. murzynienia), ale że nikogo takiego nie ma, to za jakiś czas zgarne kogoś do pomocy i coś ukulamy. Pewnie gdyby nie potrzeba oskryptowania arkusza to mógłby to zrobić ktokolwiek, ale jednak nie każdy się zna na tych kodach Google Appsów, stąd mój wkład jest chyba nieunikniony.

Anyways, jak tylko znajdę czas to znajdę kogoś do pomocy i zgłoszę się do MON, żeby obgadać jakieś możliwe mankamenty.

Tymczasowo tyle ode mnie w temacie, pzdr
Obrazek

Crash665
Posty: 340
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:18
ID w grze:: 2351726
Nick z gry: Crash665
Partia w grze: ND

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: Crash665 » 13 maja 2015, o 12:14

W sumie super byłyby powiadomienia googla, wtedy każdy kto chce rejestrowałby się w systemie i w razie potrzeby ogarniałby zbiórkę.
Tylko jeden problem:
jeśli powiadomimy naraz 100 osób i np 15 wejdzie od razu i będzie chciało wywołać powstanie... to automatycznie 5 z nich straci 20zł. Może 40, jeśli będzie im zależało wrócić we właściwy region. Po dwóch-trzech takich akcjach ktoś może się całkowicie zniechęcić. Jak temu przeciwdziałać? Ani wprowadzić nie 1100 zwrotu, a 1200. Wtedy wielu młodym będzie zależało też na takiej akcji, bo mogą zarobić na czysto jakieś 150pln. Dla kraju to nic, dla młodych kwota ogromna. No i nawet jeśli polecą 3x to tak na prawdę stracę powiedzmy 60-120pln, ale jeśli uda im się za 3 razem wywołać powstanie to wpadnie im i tak te 80zł dodatku.

Jednym słowem - zmobilizowalibyśmy dużą ilość młodych graczy do wywoływania powstań. W dodatku uruchomiłoby się powiadomienia sms i tym młodym chciałoby się momentalnie logować i wywoływać powstanie, bo w najlepszym wypadku (tylko 1 bilet) mieliby 180zł na czysto. Możecie uznać, że to nie wiadomo jak duża kasa straty dla państwa, ale czy nie więcej tracimy w momencie, w którym czasami powstanie jest organizowane o 10tej, a odpala o 15tej, bo dopiero wtedy wszedł dziesiąty chętny? Czasami wpływa to na CO etc.

Oczywiście, jeśli kasa to problem, to można by wprowadzić dwa rodzaje powstań:
- powstanie standardowe (zwykłe pole do wbijania TP, kiedy nie zależy nam aż tak bardzo na czasie) za 1100
- powstanie specjalne (np chcemy szybko o 8 rano wywołać powstanie na Litwie, żeby nam jej nie odpalili o 20tej podczas ataku przykładowo Chorwatów), wtedy płacimy 1200 bo liczy się czas.

Problem czegoś takiego jest taki, że nieudane powstanie to tydzień czekania i niektórzy mogą specjalnie czekać na powstanie specjalne, nie odpalając standardowych. Jak dla mnie te 1200 jest ok, bo nie generuje wiele większych kosztów (1000pln na 1 powstaniu), a powoduje: szybszy wzrost młodych i szybsze odpalanie powstań.

Awatar użytkownika
jedimindtrick
Posty: 255
Rejestracja: 26 gru 2014, o 15:08
ID w grze:: 3225978
Nick z gry: jedimindtrick
Lokalizacja: Jedi Academy Warsaw District

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: jedimindtrick » 14 maja 2015, o 00:31

1200 moze byc

ater12
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, o 12:42
ID w grze:: 16544
Nick z gry: ater
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rozwiązanie dotyczące supportowania RW

Postautor: ater12 » 25 mar 2016, o 12:45

Warto rozmawiać.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości