Debata - zmiana Art. 10 §5 UoFK

Moderatorzy: Prezydent, Marszałek Kongresu

machine9898
Kongresman
ID w grze:: 1126402
Nick z gry: machine9899

Debata - zmiana Art. 10 §5 UoFK

Postautor: machine9898 » 24 mar 2019, o 00:48

Jako MI nie jestem w stanie kontrolować każdego przybysza czy jest w partii. Uważam też, że to kompletnie zbędne, by blacklistować za wstąpienie do partii. Większość Hiszpanów miałaby bana. Nikt nigdy tego nie robił, więc dostosujmy prawo do stanu faktycznego i usuńmy zakaz wstępowania do partii z PMki powitalnej. Możemy dodać zakaz walki przeciw ePL, ale wg mnie nie trzeba, bo to się rozumie samo przez się. Prawie wszyscy na BL lądują tam za walkę.
Zmiana PMki wymaga jej aktualizacji w arkuszu MI.

Proponowane brzmienie:
§5 Po nadaniu obywatelstwa, Minister Imigracji wysyła do osoby narodowości innej niż polska wiadomość o następującej treści:
„Welcome to ePoland!
We hope you have a good time here with us. However, for security reasons, we would like to ask you NOT to:
-vote in our elections (Presidential, Congressional, Party Leader),
-create your own party.
Failure to comply with these regulations will result in adding you to our Black List.
If you are interested in pursuing political career in ePoland, please contact our Cabinet Members. You can find them in section "Political titles" here:
https://erepublik.com/en/country/politics/Poland
And if you would like to stay up-to-date with our military orders, we encourage you to read The MoD Newspaper:
https://erepublik.com/pl/newspaper/mini ... y-179170/1
as well as to follow our national feed. In case of emergency, orders will be available there also in English.
Thank you!”
Niedostosowanie się osoby do punktów zawartych w powyższej wiadomości oznacza automatyczne dodanie jej do Czarnej Listy Obywatelstw. Osoba może zostać z niej usunięta jedynie za zgodą MI lub Kongresu ePL.

Awatar użytkownika
SoleQ
ID w grze:: 8118624
Nick z gry: SoleQ
Partia w grze: PI(S)

Re: Debata - zmiana Art. 10 §5 UoFK

Postautor: SoleQ » 24 mar 2019, o 10:44

biorąc pod uwagę tych hiszpanów to można było by dodać wersję hiszpańską, ruską i niemiecką.
Niech Moc będzie z Tobą.

PorzadnyObywatel
ID w grze:: 8923545
Nick z gry: PorzadnyObywatel

Postautor: PorzadnyObywatel » 24 mar 2019, o 11:51

A kto by się podjął tłumaczenia na te języki?

machine9898
Kongresman

Postautor: machine9898 » 24 mar 2019, o 15:10

Taka lepsza, dodałem jeszcze zakaz kandydowania, zakaz bicia wbrew rozkazom.
§5 Po nadaniu obywatelstwa, Minister Imigracji wysyła do osoby narodowości innej niż polska wiadomość o następującej treści:
„Welcome to ePoland!
We hope you have a good time here with us. However, for security reasons, we would like to ask you NOT to:
-vote or candidate in our elections (Presidential, Congressional, Party Leader),
-create your own party.
If you are interested in pursuing political career in ePoland, please contact our Cabinet Members. You can find them in section "Political titles" here:
https://erepublik.com/en/country/politics/Poland
Do not fight against MoD orders in important battles and do not mess training wars battle walls.
If you would like to stay up-to-date with our military orders, we encourage you to read The MoD Newspaper:
https://erepublik.com/pl/newspaper/mini ... y-179170/1
as well as to follow our national feed. In case of emergency, orders will be available there also in English.
Failure to comply with these regulations will result in adding you to our Black List.
Thank you!”
Niedostosowanie się osoby do punktów zawartych w powyższej wiadomości oznacza automatyczne dodanie jej do Czarnej Listy Obywatelstw. Osoba może zostać z niej usunięta jedynie za zgodą MI lub Kongresu ePL.

DonaldMcKwacz
ID w grze:: 6739970
Nick z gry: DonaldMcKwacz
Partia w grze: PPP

Postautor: DonaldMcKwacz » 24 mar 2019, o 22:08

W naszych partiach jest rzeczywiście w bród obcokrajowców. No i jeśli uważasz że taka zmiana jest potrzebna to nie widze przeszkód, o północy zacznę głosowanie nad poprawką.

maxi

Postautor: maxi » 25 mar 2019, o 16:06

Z tego co kojarzę to zakaz dołączania obcokrajowców do partii miał uchronić ePolskę przed wpływem takich osób na polską politykę, nie tylko w sposób bezpośredni (pTO), ale także pośredni. Ktoś kiedyś stwierdził, że angażowanie osób innego pochodzenia niż polskiego, posiadające prawa jak prawdziwi Polacy, może wpłynąć na wyniki wyborów. Między innymi z tego powodu powstał art. 15 §3 UoFK. Pamiętam, że w lutym 2015 roku, podczas wyborów prezydenckich środowisko związane ze startującym Victorskim nawoływało po angielsku lub hiszpańsku do głosowania właśnie na tego kandydata, co spotkało się z dość sporym niesmakiem (ostatecznie wygrał on z Granatem). Warto też zwrócić uwagę na kontekst ówczesnych wydarzeń. Były to czasy - jeśli dobrze kojarzę - kiedy Polska należała do nieszczęśliwego dla nas Siriusa albo kiedy była już dyplomatyczną sierotą. Wtedy też pojawiały się głosy, które krytykowały sojusz polsko - hiszpański (tzw. SPoland), obwiniając go nawet za upadek TWO. Hiszpanie otrzymali łatkę takiego kapryśnego, pryszczatego brata, przez którego traciliśmy na potańcówce zainteresowanie najfajniejszych dziewczyn, przez co zawsze rano budziliśmy się z ręką w nocniku (albo w spodniach). Mimo problemów ze SPolandem, który tak naprawdę zamykał nam drogę do poprawy relacji z Serbią, czyli Asterią i niejako zmuszał nas do współpracy z Chorwatami i innym syfem, Narodowa Demokracja bardzo często odwoływała się do idei sojuszu z krajem z Półwyspu Iberyjskiego. Z tego powodu przymykała ona niekiedy oko na ekscesy hiszpańskiej społeczności w Polsce (która przez kilka lat urosła do dość sporych rozmiarów), takich jak np. powstanie hiszpańskiej partii, która w pewnym momencie swojej działalności była nawet w TOP10. Z czasem relacje z Hiszpanami uległy poprawie, nawet pomimo rozbieżności wynikających z prowadzenia polityki zagranicznej. Nawet hiszpańska bojówka za dofa biła z MON w niektórych bitwach. W międzyczasie sami Hiszpanie postanowili zmienić front i teraz nie ma problemów wynikających z różnicy zdań.
Podsumowując, powyższy przepis miał na celu, oprócz zabezpieczenia przed pTO, zahamowanie wykorzystywania obcokrajowców - często wielu rzeczy nieświadomych - do walki politycznej i do wpływania na wyniki wyborów. Jednym z najjaskrawszych przykładów takiej sytuacji może być hiszpańska społeczność w Polsce, której ze względu na sytuację międzynarodową, mogło zależeć na wsparciu pewnej politycznej opcji. Wydaje się, że dzisiaj, kiedy emocje związane z wyborami czy prowadzeniem polityki opadły, powyższy przepis wydaje się martwy. Czy faktycznie jest on potrzebny?

machine9898
Kongresman

Postautor: machine9898 » 25 mar 2019, o 16:48

Dzięki za kontekst. IMO nie jest potrzebny, do tego rozpoczęcie karania to byłby jakiś armageddon, pewnie z połowa naszych przyjaciół siedzi w jakiejś partii. Na zagrożenia PTO i każde inne związane z głosowaniami i obywatelstwami MI i kongres może teraz reagować bezpośrednio - jest mało graczy, jak ktoś robi jakieś krzywe akcje w ePL, to to widać. MI i tak bez tego nakazu ma prawo wpisać na BL nawet za brzydki ryj. Za bardziej śmierdzące akcje kongres może nałożyć ciekawsze kary.
Ja nie jestem w stanie dodawać na BL kogoś kto sobie siedzi w jakiejś partii zombie poza top 50, obok ludzi którzy tankowali przeciw nam w epikach. A potem jeszcze to aktualizować, czy jak? Sam bym nie wiedział, za dużo roboty, za mało sensu obecnie.

DonaldMcKwacz
ID w grze:: 6739970
Nick z gry: DonaldMcKwacz
Partia w grze: PPP

Postautor: DonaldMcKwacz » 29 mar 2019, o 11:44

Przyppmnialo mi sie
To robimy to glosowanie czy aktualkzujemy bez xD

maxi

Postautor: maxi » 29 mar 2019, o 13:21

Proszę MK o przeprowadzenie głosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.